Твір-есе «У чому неповторність таланту Лесі Українки»?
Мончака Володимира Володимировича
СЗШ №99 м. Львова 10-Б
Твір-есе «У чому неповторність таланту Лесі Українки»?
Леся Українка це одна з найвідоміших авторів української літератури. Вона дійсно писала так, як ніхто з інших авторів. У багатьох країнах світу стоїть пам'ятник, але питання залишається актуальним: «У чому неповторність таланту Лесі Українки»?.
Поетеса народилась в Новограді-Волинському і виховувалася в інтелігентній сім’ї. Без сумніву те що вона народилась в так би мовити «поетичній» атмосфері цей факт записано у біографії. Лесин дядько по матері Михайло Драгоманов був відомим критиком, публіцистом, активним громадським діячем, істориком якого переслідував уряд. Тому він мусив виїхати за кордон і створив у Женеві друкарню де українські письменники та митці могли вільно публікувати свої твори. Оскільки на території Східної України діяв Валуєвський циркуляр та Емський указ які унеможливлювали вихід книг українською мовою. Мати Лесі Українки була відома на той час письменницею і мала великий вплив на доньку. Також той факт, що у будинку Косачів часто збиралися письменники, художники й музиканти дали вплив на молоду поетичну особу. Поетеса недарма пізніше підкреслювала: «Мені легко було вийти на літературний шлях, бо я з літературної родини походжу, але від того не менше кололи мене поетичні терни». О. Гончар, аналізуючи цей період в житті Лесі, додавав: «…Разом з родинно близькими людьми майбутню поетесу формувала, виховувала й готувала до творчого подвигу вся тодішня передова Україна». І начебто все було добре коли їй було 4 вона навчилась читати у 5 років написала свої перші листи до Женеви, до родини дядька Михайла Драгоманова. У віці 9 років був написаний її перший вірш «Надія» був присвячений тітці Олені, у 13 було надруковано 2 поезії. Тоді їй запропонувала мати взяти собі псевдонім «Леся Українка». Їй дуже легко давалися мови вона вільно володіла: українською, російською, французькою та німецькою мовами, перекладала з давньогрецької, німецької, англійської, французької, італійської та польської мов. Але в 1880 році в неї виявились ознаки хронічної хвороби, яку довго не могли визначити. Лариса Петрівна мала велику тягу до музики та хотіла писати власну на музичному інструменті-фортепіано, але оскільки хвороба прогресувала вона не могла грати. Можливо саме цей переломний момент у житті письменниці дав початок її такої «чоловічої» творчості. Поезія Лесі Українки збагатила новими якостями національну літературу: загострену увагу до ідеологічних проблем, інтелектуалізм, посилення психологічного змісту. Подорожуючи по різних країнах зустрівши багато різних митців, письменників її погляди на життя змінювались і поезії також. На мою думку, вірш «Конвалія» це один з найкращих її творів він показує наскільки люди перестають поважати один одного коли маєш величезні статки.
Отже, твори Лесі Українки це крик її серця. На мою думку, саме через хворобу поетеса написала такі твори та здобула світову славу серед письменниць не тільки свого часу, а й сьогодення. В майбутніх роках її твори не перестануть бути актуальними.